DĚJINY ARCHITEKTURY, HISTORICKÉ STYLY A SLOHY

 
  • Chcete se orientovat v architektuře, jejím vývoji a jednotlivých dobách?

  • Chcete znát kompoziční zákonitosti různých architektonických slohů?

  • Chcete se seznámit se základními prvky a názvoslovím významných architektonických stylů?

  • Máte chuť vyznat se v známých i neznámých zákoutí Prahy?

V tomto kurzu získáte přehled o architektonických stylech a jejich historii. Dozvíte se, jak se jednotlivé styly vzájemně ovlivňovaly a inspirovaly. Projdete poznáním o architektonických řádech uplatňovaných v jednotlivých slohových obdobích. Naučíte se orientovat v jednotlivých stylech a rozpoznávat je.

Provedeme Vás linií dávnověkých architektur přes architektonické slohy pravěku, středověku až po novodobé typy moderní architektury, reprezentované nejzajímavějšími stavbami, konstrukčními řešeními, ale i interiérovými prvky a doplňky.

Naučíte se nejen teorii, ale i součástí kurzu je i tematická procházka Prahou, kde na vlastní kůži se můžete setkat se slohy budovanými po tisíciletí.

Kurz je určený pro všechny, kdo se zajímají o architekturu a její historii. Kurz je rovněž součástí výuky předmětu „Dějiny architektury“ v rámci komplexního kurzu „Interiérový designér/ka“.

Témata

Dějiny architektury: rozdělení stylů a slohů, jejich historie, charakteristika. Od pravěku po současnost. Souvislosti architektury a společenského života té doby.

Co tvoří styl: stylotvorné prvky, rozpoznávací znaky nejznámějších i méně známých slohů.

Poznávání architektury v terénu: nezapomeňte na dobrou obuv a oblečení dle počasí!

 

KDY, KDE, KDO?

Aktuální termín            01. 07.2019

Čas konání                     10:00 - 12:30  13:30 -17:00 hod.                 

Místo konání                 U měšťanského pivovaru 6, Praha 7 – Holešovice

Cena kurzu                    5 200 Kč + DPH

                                    

Lektoři                          

 
ING.+ARCH.jpeg
 

ING. ARCH. DAVID BARTOŠ

Během středoškolského a vysokoškolského studia navštěvoval projekční ateliér Ing. Petra Lorenze a spolupracoval s několika dalšími autorizovanými inženýry a architekty v rámci celého procesu výstavby. Poté, co v roce 2013 promoval na ČVUT v oboru Architektura a stavitelství založil projekční ateliér dbarchitekti. V současné době se aktivně věnuje projekční činnosti v celém spektru všech projekčních fází. Vede projekty různého rozsahu a náplně: od rodinných domů, interiérů bytů až po rozsáhlé polyfunkční stavby a hotely. Své prostory doplňuje i o grafické a hmotové prvky.

 
Martina+Bartošová+-+Akademie+Home+Stagingu.jpeg
 

ING. ARCH., Bc MARTINA BARTOŠOVÁ

Vedle absolvování magisterského studia na ČVUT v Praze v oboru architektura a stavitelstvívystudovala bakalářský program na VŠE v Praze. Při studiu na vysoké škole působila v ateliéru Afaia s.r.o., kde měla na starosti zejména vedení architektonických studií staveb a interiérů. Nyní působí v ateliéru dbarchitekti a je hlavní koordinátorkou zakázek v oblasti interiérového designu. Tuto roli zaujímá od prvního kontaktu se zákazníkem až po předání klíčů od dokončeného bytu.

 

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

Po vyplnění formuláře od nás obratem dostanete další informace a výzvu k úhradě. Není vám vše úplně jasné? Zavolejte nám na  +420 734 501 227 nebo napište na akademie@ambiencedesign.cz.

Jméno a příjmení *
Jméno a příjmení
V případě, že budete potřebovat firemní daňový doklad, prosíme uvést fakturační údaje:
Souhlasím *