PLÁNOVÁNÍ PROSTORU A ERGONOMIE

 
  • Chcete rozvíjet svoji prostorovou představivost a pracovat v měřítku?

  • Máte zájem znát jaké faktory ovlivňují tzv. „pohodu“ člověka?

  • Nevíte si rady s návrhem kuchyně či koupelny?

  • Jste tvůrčí a zároveň máte cit pro praktické věci?

Tento kurz se věnuje zásadám pro účelné zařizování obytných prostor vycházejících z ergonomie prostoru neboli požadavky člověka na životní prostor. Není pravda, že do malého prostoru se nemůže nic vejít a naopak, že ve velkém prostoru se budete ztrácet. Všechno záleží na tom, jak jej využijete. Stačí umět pár triků s znát základní ergonomická pravidla a jakékoliv místo může být účelně využito.

Kurz je zaměřený jak na teoretickou část, tak na praktickou, každý/á z vás si vyzkouší zakreslit svůj návrh do připraveného půdorysu a následně konzultovat s lektorem.

Kurz je vhodný pro všechny, kteří se chtějí komplexně věnovat interiérovému designu a Home Stagingu. Uvítáme také ty, jenž plánují změny ve svém bydlení, a hledají způsob, jak účelně využít prostor, který mají k dispozici.

Na konci kurzu máte možnost zkonzultovat svůj příklad interiéru, kde byste měli/y nejasnost v rozmístění nábytku, či dispozici.

 

Témata kurzu:

Základní zásady při zařizování interiéru: Zásady pro jednotlivé části interiéru – kuchyň, koupelna, dětský pokoj, obývací pokoj, pracovna apod.. Umísťování předmětů do prostoru. Vztahy mezi rozměry předmětů a lidského těla. Požadavky interiéru na pohyb – zóny, průchody. Základní rozměry nábytku. Základní pravidla při zařizování interiéru podle filozofie Feng Shui. Ergonomie osob se sníženou orientací a pohybu.

Jak uspořádat jednotlivé místnosti: zásady pro typické uspořádání jednotlivých místností. Jak orientace ke světovým stranám ovlivní návrh. Použití dekoračních předmětů v interiéru.

Použití osvětlení: jak efektivně rozmístit světelné zdroje, jejich technické parametry versus design.

Materiály: použití materiálů dle místa, druhy dřeva, skla, kamene, umělého kamene, laminátových desek-využití v kuchyni, koupelně.

 

KDY, KDE, KDO?

Aktuální termín           Termín bude upřesněn

Čas konání                    09:30 - 12:30  13:30 -17:00 hod.                   

Místo konání                 U měšťanského pivovaru 6, Praha 7 – Holešovice

Cena kurzu                    5 200 Kč + DPH

Lektoři                        
                                     

 
ING. ARCH. DAVID BARTOŠ - ambience akademie
Martina+Bartošová+-+Akademie+Home+Stagingu.jpeg
 

ING. ARCH. DAVID BARTOŠ

Během středoškolského a vysokoškolského studia navštěvoval projekční ateliér Ing. Petra Lorenze a spolupracoval s několika dalšími autorizovanými inženýry a architekty v rámci celého procesu výstavby. Poté, co v roce 2013 promoval na ČVUT v oboru Architektura a stavitelství založil projekční ateliér dbarchitekti. V současné době se aktivně věnuje projekční činnosti v celém spektru všech projekčních fází. Vede projekty různého rozsahu a náplně: od rodinných domů, interiérů bytů až po rozsáhlé polyfunkční stavby a hotely. Své prostory doplňuje i o grafické a hmotové prvky.

ING. ARCH., Bc MARTINA BARTOŠOVÁ

Vedle absolvování magisterského studia na ČVUT v Praze v oboru architektura a stavitelstvívystudovala bakalářský program na VŠE v Praze. Při studiu na vysoké škole působila v ateliéru Afaia s.r.o., kde měla na starosti zejména vedení architektonických studií staveb a interiérů. Nyní působí v ateliéru dbarchitekti a je hlavní koordinátorkou zakázek v oblasti interiérového designu. Tuto roli zaujímá od prvního kontaktu se zákazníkem až po předání klíčů od dokončeného bytu.

 

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

Po vyplnění formuláře od nás obratem dostanete další informace a výzvu k úhradě. Není vám vše úplně jasné? Zavolejte nám na  +420 734 501 227 nebo napište na akademie@ambiencedesign.cz.

Jméno a příjmení *
Jméno a příjmení
V případě, že budete potřebovat firemní daňový doklad, prosíme uvést fakturační údaje:
Souhlasím *