TECHNICKÉ KRESLENÍ PRO DESIGNÉRY

 
  •  Rádi/y byste chtěli/y najít si svůj styl prezentace?

  • Máte zájem získat přehled o zobrazovacích technikách jak v ruční kresbě tak v počítačové grafice?

  • Chcete se vyznat v technické dokumentaci?

  • Chcete se naučit s ní pracovat? Umět správně zaznamenávat data?

  • Hledáte další možnosti jak zdokonalit svoji práci?

V tomto kurzu se seznámíte se základy technického kreslení pro designéry, bez kterých se ve své další praxi neobejdete. Seznámíte se se základním vybavením každého designéra, se základními metodami mapování prostoru. Kreslení a náčrtky budete používat již od prvních návštěv interiérů. Kreslení ani v dnešní době nenahradí počítačová grafika.

V našem kurzu technického kreslení pro designéry se věnujeme v dopolední fázi zaměřování prostoru, zakreslení v měřítku a výtvarným technikám. Odpoledne pak pracujeme v 3D programu homestyler, kterému věnujeme potřebný čas, abyste dovedli poznat, co v programu je a není možné, to abyste se jej však dokonale naučili, je potřeba dále v programech pracovat. Představíme Vám také okrajově program Google sketchup, kterému se současně s programem homestyler plně budeme věnovat v nově připraveném kurzu „digitální modelování v 3D programu´". Oba programy jsou volně přístupné na internetu. Na kurz doporučujeme mít s sebou vlastní Labtop, ale není to podmínkou.

Na tento kurz navazuje kurz „digitální modelování v 3D programu“

 

Témata kurzu

Metody mapování prostoru: první ohledání prostoru, světová orientace a její význam pro rozmístění pokojů a nábytku, fotografování interiéru, zaměření a kótování prostoru, perspektivní zobrazení prostoru, metody zakreslování – půdorys, pohled, řez apod., princip měřítka a proporcí.

Výtvarné techniky a postupy: kresba, tužkou, pastelkami, akvarely, fixy…použití různého typu papíru a tisku, 3D digitální techniky, práce na PC.

Technická dokumentace: jak se vyznat ve stavebních výkresech, různé typy čar a jejich význam, software a jeho využití v praxi.

Cena kurzu se nevztahuje k ceně „Akreditovaného rekvalifikačního kurzu“.

 

KDY, KDE, KDO?

Aktuální termín       Termín bude upřesněn

Čas konání                    9:30 - 12:30  13:30 -17:00 hod.                  

Místo konání                 U měšťanského pivovaru 6, Praha 7 – Holešovice

Cena kurzu                    5 200 Kč + DPH

Lektoři                          

 
Martina+Bartošová+-+Akademie+Home+Stagingu.jpeg
ING. ARCH. DAVID BARTOŠ - ambience akademie
 

ING. ARCH., Bc MARTINA BARTOŠOVÁ

Vedle absolvování magisterského studia na ČVUT v Praze v oboru architektura a stavitelstvívystudovala bakalářský program na VŠE v Praze. Při studiu na vysoké škole působila v ateliéru Afaia s.r.o., kde měla na starosti zejména vedení architektonických studií staveb a interiérů. Nyní působí v ateliéru dbarchitekti a je hlavní koordinátorkou zakázek v oblasti interiérového designu. Tuto roli zaujímá od prvního kontaktu se zákazníkem až po předání klíčů od dokončeného bytu.

ING. ARCH. DAVID BARTOŠ

Během středoškolského a vysokoškolského studia navštěvoval projekční ateliér Ing. Petra Lorenze a spolupracoval s několika dalšími autorizovanými inženýry a architekty v rámci celého procesu výstavby. Poté, co v roce 2013 promoval na ČVUT v oboru Architektura a stavitelství založil projekční ateliér dbarchitekti. V současné době se aktivně věnuje projekční činnosti v celém spektru všech projekčních fází. Vede projekty různého rozsahu a náplně: od rodinných domů, interiérů bytů až po rozsáhlé polyfunkční stavby a hotely. Své prostory doplňuje i o grafické a hmotové prvky.

 

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

Po vyplnění formuláře od nás obratem dostanete další informace a výzvu k úhradě. Není vám vše úplně jasné? Zavolejte nám na  +420 734 501 227 nebo napište na akademie@ambiencedesign.cz.

Jméno a příjmení *
Jméno a příjmení
V případě, že budete potřebovat firemní daňový doklad, prosíme uvést fakturační údaje:
Souhlasím *