TECHNICKÉ KRESLENÍ PRO DESIGNÉRY

 
  •  Rádi/y byste chtěli/y najít si svůj styl prezentace?

  • Máte zájem získat přehled o zobrazovacích technikách jak v ruční kresbě tak v počítačové grafice?

  • Chcete se vyznat v technické dokumentaci?

  • Chcete se naučit s ní pracovat? Umět správně zaznamenávat data?

  • Hledáte další možnosti jak zdokonalit svoji práci?

V tomto kurzu seznámíte se základy technického kreslení pro designéry, bez kterých se ve své další praxi neobejdete. Seznámíte se základním vybavením každého designéra, se základními metodami mapování prostoru. Kreslení a náčrtky budete používat již od prvních návštěv interiérů. Kreslení ani v dnešní době nenahradí počítačová grafika.

V našem kurzu technického kreslení pro designéry se věnujeme v dopolední fázi zaměřování prostoru, zakreslení v měřítku a výtvarným technikám. Odpoledne pak pracujeme v 3D programu homestyler, kterému věnujeme potřebný čas, abyste dovedli poznat, co v programu je a není možné, to abyste se jej však dokonale naučili, je potřeba dále v programech pracovat. Představíme Vám také okrajově program Google sketchup, kterému se současně s programem homestyler plně budeme věnovat v nově připraveném kurzu „digitální modelování v 3D programu´". Oba programy jsou volně přístupné na internetu. Na kurz doporučujeme mít s sebou vlastní Labtop, ale není to podmínkou.

Na tento kurz navazuje kurz „digitální modelování v 3D programu“

 

Témata kurzu

Metody mapování prostoru: první ohledání prostoru, světová orientace a její význam pro rozmístění pokojů a nábytku, fotografování interiéru, zaměření a kótování prostoru, perspektivní zobrazení prostoru, metody zakreslování – půdorys, pohled, řez apod., princip měřítka a proporcí.

Výtvarné techniky a postupy: kresba, tužkou, pastelkami, akvarely, fixy…použití různého typu papíru a tisku, 3D digitální techniky, práce na PC.

Technická dokumentace: jak se vyznat ve stavebních výkresech, různé typy čar a jejich význam, software a jeho využití v praxi.

Cena kurzu se nevztahuje k ceně „Akreditovaného rekvalifikačního kurzu“.

 

KDY, KDE, KDO?

Aktuální termín           Termín bude upřesněn

Čas konání                    9:30 - 12:30  13:30 -17:00 hod.                  

Místo konání                 U měšťanského pivovaru 6, Praha 7 – Holešovice

Cena kurzu                    5 200 Kč + DPH

Lektoři                          

 
Martina+Bartošová+-+Akademie+Home+Stagingu.jpeg
ING. ARCH. DAVID BARTOŠ - ambience akademie
 

ING. ARCH., Bc MARTINA BARTOŠOVÁ

Vedle absolvování magisterského studia na ČVUT v Praze v oboru architektura a stavitelstvívystudovala bakalářský program na VŠE v Praze. Při studiu na vysoké škole působila v ateliéru Afaia s.r.o., kde měla na starosti zejména vedení architektonických studií staveb a interiérů. Nyní působí v ateliéru dbarchitekti a je hlavní koordinátorkou zakázek v oblasti interiérového designu. Tuto roli zaujímá od prvního kontaktu se zákazníkem až po předání klíčů od dokončeného bytu.

ING. ARCH. DAVID BARTOŠ

Během středoškolského a vysokoškolského studia navštěvoval projekční ateliér Ing. Petra Lorenze a spolupracoval s několika dalšími autorizovanými inženýry a architekty v rámci celého procesu výstavby. Poté, co v roce 2013 promoval na ČVUT v oboru Architektura a stavitelství založil projekční ateliér dbarchitekti. V současné době se aktivně věnuje projekční činnosti v celém spektru všech projekčních fází. Vede projekty různého rozsahu a náplně: od rodinných domů, interiérů bytů až po rozsáhlé polyfunkční stavby a hotely. Své prostory doplňuje i o grafické a hmotové prvky.

 
JAKUB JAKUBEC Akademie Home Staging Praha

ING. ARCH. JAKUB JAKUBEC
v roce 2009 promoval na ČVUT v oboru Architektura a stavitelství. Již během studií pomáhal v plzeňském atelieru pana architekta Soukupa, který je zaměřený především na rekonstrukce památkově chráněných budov a dodnes je tato disciplína velkou součástí jeho současné praxe. V posledních letech také pracoval v projekční společnosti SUDOP PRAHA a.s., kde se podílel na architektuře a rekonstrukcích staveb kolem železničních cest. 


PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

Po vyplnění formuláře od nás obratem dostanete další informace a výzvu k úhradě. Není vám vše úplně jasné? Zavolejte nám na  +420 734 501 227 nebo napište na akademie@ambiencedesign.cz.

Jméno a příjmení *
Jméno a příjmení
V případě, že budete potřebovat firemní daňový doklad, prosíme uvést fakturační údaje:
Souhlasím *