MODELOVÁNÍ VE SKETCHUPU 2 - INTERIÉRY

V tomto kurzu pro pokročilé uživatele SketchUpu navážeme na dovednosti a znalosti nabyté v začátečnickém kurzu, které prohloubíme a rozšíříme o další efektivní nástroje vhodné pro tvorbu návrhů interiéru a jejich prezentaci klientům.

Cílem kurzu je prohloubit a zafixovat správné pracovní návyky při práci v programu SketchUp, předat studentům tipy k urychlení a správné organizaci práce na jejich projektech. Od modelování jednoduchých skříněk a kreslení půdorysů se posuneme na další úroveň a společně vytvoříme kompletně zařízený obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem.

TERMÍN

3. 10. 2024

čas

9:30 - 12:30, 13:30 - 17:00 hod.

CENA

6500

PŘIHLÁSIT NA KURZdalší kurzy

CÍL KURZU

Cílem kurzu je prohloubit a zafixovat správné pracovní návyky při práci v programu SketchUp, předat studentům tipy k urychlení a správné organizaci práce na jejich projektech. Od modelování jednoduchých skříněk a kreslení půdorysů se posuneme na další úroveň a společně vytvoříme kompletně zařízený obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem. Budeme pracovat s online knihovnou 3D modelů, vytvoříme si vlastní databázi textur a 3D komponentů, naučíme se používat řezové roviny, nastavit stíny a styly zobrazení a ukládat scény. Ukážeme si, jak do SketchUpu importovat soubory jiných formátů a také, jak nainstalovat další rozšíření, tzv. plug-iny, díky kterým bude vaše práce ještě efektivnější.

PŘED ZAHÁJENÍM KURZU

Předpokladem k účasti na tomto kurzu je absolvování předcházejícího kurzu základů práce ve SketchUpu. Týden před konáním kurzu pro pokročilé doporučujeme projít si učební materiály dodané na základním kurzu a zopakovat si krok za krokem jednotlivé kreslící a editační nástroje a také osvěžit základní tipy a triky pro rychlou práci.

Pokud jste samouk a cítíte se rovnou na absolvování pokročilého kurzu, doporučujeme domluvit si nejprve krátkou konzultaci s lektorkou, se kterou si ujasníte, které znalosti by vám neměly před konáním pokročilého kurzu chybět, a kde tyto znalosti načerpat.

Na kurz si prosím s sebou vezměte svůj vlastní notebook s již nainstalovaným a zaregistrovaným programem SketchUp (aktuální Free verze nebo placená licence).

PO ABSOLVOVÁNÍ KURZU

Na konci dne budete schopni vymodelovat interiér bytu 1:1 dle dodaných podkladů a vybavit ho nábytkem, který společně nakreslíme nebo stáhneme z online databáze včetně textur. Budete umět exportovat výstupy s různým nastavením kamery, stylu a stínů. Je však velmi důležité, abyste své nově nabyté znalosti dále upevňovali a prohlubovali, aby se vám doslova vryly pod kůži.

NAVAZUJÍCÍ KURZY K ROZŠÍŘENÍ A PROHLOUBENÍ ZNALOSTÍ V OBORU DESIGN INTERIÉRŮ:

Technické kreslení pro designéry

Plánování prostoru a ergonomie

KURZ 
      VEDE

MgA. Andrea Solperová

Zkušenosti:

Absolventka bakalářského studia průmyslového designu na VUT v Brně a magisterského programu Environmental design na Technické univerzitě v Liberci pod vedením profesora Bořka Šípka. Již během studia našla své zaměření v interiérovém designu, avšak baví ji i architektura, produktový design či krajinářská tvorba. S různými 3D programy pracuje již od střední školy, ale k profesionálnímu využití zvolila právě SketchUp pro jeho univerzálnost a intuitivní ovládání.

Priority: S respektem a pokorou přijímat jakákoliv přání klienta – jedině tak lze získat nové zkušenosti a přesah za hranice svého oboru.

Tel.: +420 732 219 211 | E-mail: solperova@ambiencedesign.cz

Kurzy:

Modelování ve SketchUpu 1 - základy

Modelování ve SketchUpu 2 - interiéry

nejbližší
           kurzy

Kurz fotografování interiéru

11. 6. 2024

V tomto kurzu se naučíte vytvářet profesionální fotografie, které podtrhnou výsledky vaší práce.

Dějiny architektury, historické slohy a styly

12. 6. 2024

V tomto kurzu získáte přehled o architektonických stylech a jejich historii. Dozvíte se, jak se jednotlivé styly vzájemně ovlivňovaly a inspirovaly.

MODELOVÁNÍ VE SKETCHUPU 1 - ZÁKLADY

13. 6. 2024

V tomto kurzu se naučíte orientaci a základům práce v programu SketchUp od základních nástrojů po vytvoření jednoduchých 3D modelů včetně aplikace textur.

Architektura, tvorba stylu a atmosféra interiéru

17. 6. 2024

V tomto kurzu získáte přehled o interiérových stylech, jejich historii a praktickém využití v současnosti.

další kurzy